1. Absolutně nenáročný
  2. Nádherně kvete
  3. Není nutný střih

Tavolník van Houtteův je nenáročný opadavý keř, který lze sázet do skupinové výsadby jako dekorativní živý plot. Jednotlivé exempláře tavolníku lze zasadit do kompozice zahrady jako úchvatné solitéry. Lze sázet jako stříhaný nebo lépe jako volně rostoucí živý plot.

Dospělý široce vzpřímený keř dorůstá kolem 2 metrů výšky. Tavolník kvete brzy na jaře. Záplava sněhobílých květů vytváří působivé gejzíry. Na podzim se listy tavolníku zbarví do oranžovo červena.

  • Tavolníku stačí běžná zahradní zemina, nevyžaduje speciální substrát. Sázíme po 2 kusech do 1 metru délky živého plotu. Po výsadbě je dobré rostliny zalít. Zálivkou také podpoříme dobré zakořenění rostlin v prvních týdnech po výsadbě. O zamulčované keříky se již dále není nutné starat. Hnojivo ani další péče není nutná.
  • Máme-li tavolník jako stříhaný plot, je dobré provádět zakrácení větví ihned po odkvětu, aby nám tavolník další rok také vykvetl. Krása tavolníku vynikne, necháme-li jej jako volně rostoucí keře – nestříhaný živý plot. Keře tavolníku snadno zmladíme, seřízneme-li přestárlé větve až u země.